Sport

Polska kocha siłownie pod chmurką

2016-06-16 at 11:25 am By

woman-1456950

Plenerowe siłownie na starcie budowane były z analizują o ludziach starszych. W niezbyt długim czasie stały się na tyle popularne, że obecnie ustawia się je dosłownie w niedużych miejscowościach. I wcale już nie postrzega jako fitness klubu dla emerytów. Aktywnie spędzają na nich czas również młodzi inni ludzie. Metalowa siłownia „pod chmurką” jest dziś nieomalże tak niezbędnym elementem infrastruktury miast i wsi, jak place zabaw z drewna. Bo fakt, że wyrośliśmy już z huśtawek i zjeżdżalni, nie znaczy końca dobrej zabawy na świeżym powietrzu.

Popularność plenerowych siłowni jest omal tak duża, jak ćwiczeń w domowym zaciszu „pod okiem” trenera z internetowego filmiku instruktażowego, albo gwiazdy fitnessu z nagrania na DVD. W lokalu możemy jednakże postawić przede wszystkim na trening z obciążeniem swojego ciała, w razie potrzeby z lekkimi handelkami, które mieścimy gdzieś pod łóżkiem. To ze stuprocentową pewnością bardzo wartościowa forma treningu, niemniej jednak nie kształtuje mojej formy kompleksowo. Poprawia głównie wydolność, a nasze zdrowie zależy także od siły mięśni czy elastyczności stawów. Te aspekty świetnie można łatwo poprawić aktualnie poprzez ćwiczenia siłowe. Urządzenia i maszyny tj. atlas czy wyciąg umożliwiają ćwiczenie konkretnych partii mięśniowych, w izolacji. To bardzo dobre wyjście, gdy dokucza wszyscy kontuzja danej części ciała, przez co powinieneś wykluczyć ją z trenowania bądź nadmiernego obciążania. Wtedy dobierasz te maszyny i ćwiczenia, które nie będą angażować chorego miejsca.

Plenerowa siłownia może być też świetnym etapem pośrednim między „dywanowym”, amatorskim trenowaniem w mieszkania, a decyzją o wykupieniu karnetu na siłownię. Z nierzadko domowe ćwiczenia przestają wystarczać, a siłownia jawi się jeszcze jako fabryka kulturystów. Siłownia w parku pozwoli oswoić się z tym miejscem, poznać maszyny i specyfikę treningu siłowego. To aktualnie tu najlepiej sprawdzić, czy taki typ aktywności fizycznej nam odpowiada. To też duża oszczędność kasy. Nie jest ze stuprocentową pewnością rozstrzygnięciem na dłuższy czas, bo z czasami obciążenia i opór, który stawiają

plenerowe maszyny, przestanie nam wystarczać, ale zaczynający i średniozaawansowani idealnie się tu odnajdą.

Siłownia nie jest miejscem tylko dla młodych osób. Nasze społeczeństwo przekonało się o tym już dawno, co poświadcza częsta obecność na siłowniach plenerowych osób po pięćdziesiątce. Miejsca te są dla nich wybitnie przyjazne – działają intuicyjnie, są proste w obsłudze. Jakie urządzenia tam znajdziemy? Praktycznie takie same, co w klasycznej, zadaszonej siłowni. Maszyny do ćwiczeń kondycyjnych, jak wioślarz, biegacz, orbitrek, jeździec czy rowerek oraz dodatkowo typowe maszyny siłowe: do podciągania nóg, drabinki, prostownik pleców, prasę nożną, wyciąg górny czy maszynę do wyciskania w pozycji siedzącej. Na każdej z nich znajduje się czytelna instrukcja obsługi i raport prawidłowej techniki wykonywania ćwiczeń.

Dlaczego jeszcze siłownie plenerowe są takie wspaniałe? Ponieważ możemy na nich ćwiczyć też aktualnie… zimą. W końcu aura nas rozpieszcza, nic nie stoi zatem na przeszkodzie, ażeby wskoczyć w dres, naciągnąć czapkę, rękawiczki i przebiec się na miłą sesję treningową do parku!

Tagi:

Comments are closed.