0

Sport

Zabawy na świeżym powietrzu

2016-06-16 at 7:41 am By

kid-1241817

Koniec roku szkolnego coraz bliżej i już niedługo dzieci będą miały dużo czasu wolnego, który będą mogły poświęcić radosnej zabawie. Słoneczna pogoda sprzyja spędzaniu czasu na zewnątrz, do czego zresztą powinnaś namawiać nasze pociechy. Jak zachęcić najmłodszych do przebywania na świeżym powietrzu? Niewątpliwie pomoże nam przygotowanie ciekawych zabaw.

Kilka rozrywek dla najmłodszych zagwarantują nambezpieczne place zabaw. Huśtawki, drewniane domki, ślizgawki czy piaskownice dostarczą przyjemności na długi czas. Jednakże co o ile w pewnej chwili dziecko się znudzi i zapragnie odmiany? W takiej sytuacji warto posiadać przygotowane inne rozrywki. Ze 100% pewnością dobór gier zależy też od ilości dzieci. W wypadku niektórych propozycji im więcej uczestników, tym lepiej.

Berek

Znany wszystkim berek jest doskonałym sposobem na pozbycie nadmiaru energii. Grę, która polega na złapaniu uciekających ludzi można urozmaicić na różnorakie sposoby. W najpopularniejszej wersji gry dziecko złapane staje się berkiem, a to, które nim było zaczyna uciekać wraz z innymi. Można też grać w wariant, gdzie po dotknięciu poprzez berka złapana osoba staje w miejscu i nie może się ruszyć, dopóki inna osoba nie przejdzie pod jej nogami albo dotknie jej ręki. Berek wygrywa, gdy uda mu się „zamrozić” wszelkie grające mężczyźni i kobiety. Grę można urozmaicać na bez liku innych sposobów, na przykład. ratowaniem się przed berkiem przez dotknięcie drzew lub ukucnięcie. Jeżeli dziecku uda się wyprodukować czynność przed dotknięciem berka, jest ona bezpieczna.

Zabawa w chowanego

Jeśli znajdujemy się na terenie gdzie jest dużo roślinności czy zakamarków, można pobawić się w chowanego. Gra jest tak modna, że chyba inni ludzie znają zasady. Wybrana osoba zasłania oczy i odlicza do wcześniej ustalonej liczby, a w tym czasie reszta uczestników ucieka i się przed nią chowa. Wygrywa osoba, która zostanie znaleziona jako ostatnia. Natomiast ta, którą znaleziono jako pierwszą staje się nowym szukającym w dalszej rundzie.

Gra w klasy

Do tej gry jest nam potrzebna kreda (chociaż zamiast niej wystarczy nam prosty patyk) , a oprócz tego kamyk. Na placu rysujemy kredą (albo, w współzależności od podłoża, patykiem) tzw. „chłopka” i znaczy się pola cyframi od 1 do 8. Następnie prawie każde dziecko wrzuca kamyk na pierwsze pole (późniejszych rundach w kolejne) i zawsze skacząc na jednej nodze omija pole z kamykiem. Na koniec spersonalizowanej rundy zabiera kamyk. Jeżeli już dziecko wskoczy na pole z kamykiem, naskoczy na linię albo zapomni zabrać kamień to traci własną kolejkę i zaczyna grać kolejne dziecko. Grę w klasy można urozmaicać na różnorakie sposoby: przez układanie kwadratów z cyframi w różnorodne kształty, na przykład. koperty czy ślimaka albo poprzez stosowanie różnych utrudnień.

Zabawy z piłką

Piłka jest perfekcyjnym dodatkiem do niezliczonej ilości zabaw. Mając piłkę możemy zagrać w Głupiego Jasia (dzieci rzucają do siebie piłkę a osoba stojąca pośrodku stara się ją złapać- jeśli się to uda, to dziecko, które rzucało zamienia się miejscem z osobą ze środka), kolory, parzącą piłkę czy co niemiara innych zabaw. Nie można także zapominać o najzwyklejszym kopaniu i podawaniu sobie piłki, które też wspomaga rozwój sprawności ruchowej.

Można także puścić wodze wyobraźni i samemu wymyślić ciekawe gry, które urozmaicą czas naszych pociech. Budowanie twierdzy, zabawa w piratów czy odkrywców ze 100% pewnością przyniesie sporo frajdy Tobie uczestnikom zabawy pobudzając ich wyobraźnię.

Tagi: ,

Dodaj komentarz