Turystyka

Madera-Wyspa wiecznej wiosny

2016-06-20 at 1:22 pm By

sea-1413681

Madera to portugalska wyspa leżąca na Oceanie Atlantyckiem odkryta przypadkowo, w momencie kiedy sztorm skierował portugalski statek do jej brzegów. Do współcześnie jednakże posiada własny rząd, posiadający dość dość dużą autonomię. Dzięki wulkanicznemu pochodzeniu powierzchnia wyspy jest górzysta, a najwyższy szczyt Pico Ruivo liczy sobie 1862 m n.p.m. Łagodny klimat sprawia, że Madera określana jest mianem wyspy „wiecznej wiosny”.Pogoda sprzyja uprawie winorośli, trzciny cukrowej i drzew owocowych. Dzięki temu na Maderę zawitało wiele tropikalnych gatunków roślin m.in. banany, które świetnie przyjęły się w takich zobowiązaniach.madeira-994954_1280Już od początków XX w. Madera była misją podróży turystycznych. Uchodziła za doskonały cel na zimowe wyjazdy dla zamożnych Europejczyków. Dzięki rozwojowi lotnictwa, dostęp do wyspy stał się znacznie łatwiejszy, co sprawiło, że zwiększyła się liczba turystów, a co za tym idzie powstała wspaniała baza turystyczna z hotelami, restauracjami i barami. Wyspa na przestrzeni wieków stała się swego rodzaju sanatorium dla wielu poważnych gości. To tutaj leczyła się cesarzowa Austrii Elżbieta, Karol I Habsburg czy Józef Piłsudski. Po na dzień obecny dzień znajduje się tam tablica upamiętniająca jego pobyt. Podobno osiadł tam także król Polski Władysław III Warneńczyk.tree-aloe-403201_1280Do jej najważniejszych atrakcji należą szlaki w centralnej, górzystej części wyspy z licznymi punktami widokowymi. Warto wyselekcjonować się także na platformę widokową Cabo Girao, która wystaje ze stromego klifu, a dzięki przeszklonej podłodze niejednej osobie zmrozi krew w żyłach i spowoduje zawrót głowy. Wychodząc na platformę, stajemy kilkaset metrów nad spienionymi falami potężnego Atlantyku, które rozbijają się o ostre skały wybrzeża. Powinno się także wspomnieć o słynnym słodkim i wytrawnym winie Madera, produkowanym od ponad 300 lat.
Madera to portugalska wyspa leżąca na Oceanie Atlantyckiem odkryta przypadkowo, w momencie kiedy sztorm skierował portugalski statek do jej brzegów. Do dziś jednak posiada własny rząd, posiadający dość niemałą autonomię. Dzięki wulkanicznemu pochodzeniu powierzchnia wyspy jest górzysta, a najwyższy szczyt Pico Ruivo liczy sobie 1862 m n.p.m. Łagodny klimat powoduje, że Madera określana jest mianem wyspy „wiecznej wiosny”.
Pogoda sprzyja uprawie winorośli, trzciny cukrowej i drzew owocowych. Dzięki temu na Maderę zawitało kilka tropikalnych gatunków roślin m.in. banany, które świetnie przyjęły się w takich ustaleniach.

Już od początków XX w. Madera była celem podróży turystycznych. Uchodziła za idealny cel na zimowe konferencje firm.

Tagi:

Comments are closed.